Telegram

Telegram ifşa grupları, aklınıza gelebilecek her türlü içeriği bulabileceğiniz gruplardır. Anonim kişiler tarafından oluşturulan gruplar üzerinden her türlü içeriğin akışı yapılır. Net bir sayı verememekle beraber yüzlerce ifşa grubunun varlığından söz edebiliriz. Bazı gruplar aktif paylaşım yaparken bazı gruplar ise pasif durumdadır. Aktif bir grup bulduğunuzda günlük içerik paylaşımları ile karşılaşmanız mümkündür.

Gruplara katıldığınızda bildirim özelliği dilediğiniz gibi özelleştirebilir ve gün içinde daha rahat edebilirsiniz. Sadece dilediğiniz kullanıcının mesaj bildirimlerini almanız mümkündür. Ya da grubu tamamen sessize alarak sadece uygulamaya girdiğinizde içerikleri görebilirsiniz. Telegram platformunun sunduğu grup özellikleri epey çeşitlidir.

Telegram İfşa Gruplarına Nasıl Katılırım?

İnternet üzerinde bu konuyla alakalı onlarca site vardır. İfşa gruplarına katılmak istiyorsanız araştırmanızı kendiniz yapmalı, olabilecek en güvenilir gruba katılmalısınız. İfşa gruplarına blog siteleri ve forum siteleri aracılığıyla ulaşabileceğiniz gibi Twitter üzerinde de ulaşabilirsiniz.

Katılmak istediğiniz grubu bulduğunuzu varsayarsak linke tıklamanız gruba katılmanız için yeterlidir. Telefonunuzdan söz konusu gruplara katılabileceğiniz gibi masaüstü telegram uygulamasında da katılabilirsiniz.

Telegram İfşa Grupları Güvenli Midir?

Telegram ifşa grupları, adın da anlaşılabileceği gibi illegal ya da illegal’e yakındır. Gruplardan ziyade kullanıcılar tarafından paylaşılan içeriklerin illegal olabileceğini söyleyebiliriz. Ancak telegramın gizlilik özelliği sayesinde korkulacak bir durum yoktur. Telegram kullanıcılarının mesajlarını asla 3.şahıslar ile paylaşmaz. Resmi görevliler de 3.şahıslara dahildir. Telegramın kendisinin de mesajlarınızı okuyamayacağını söyleyelim.

Belirttiğimiz tüm bu özellikler sonucunda ifşa gruplarına katılmanın yasal bir sonuç doğurmayacağından emin olabilirsiniz. Ancak gruplara katılabilmek için ziyaret ettiğiniz internet sitelerine dikkat etmelisiniz. Güvenilir ve birçok içeriğin paylaşıldığı siteleri tercih ederek güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

İfşa gruplarına katıldığınızda paylaşılan içerikleri telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta içeriğin yasa dışı olup olmamasıdır. Yasadışı bir içerik olduğunu düşünürsek içeriğe telegram üzerinden ulaşmanız %100 güvenli olacaktır. Bilgisayar ya da telefonunuz da ifşa içeriklerinin bulunması, telefonunuzu kaybetmeniz halinde sorun yaratabilir.

Özetlemek gerekir ise belirttiğimiz noktalara dikkat etmeniz güvenliğiniz için önemlidir. Söz konusu noktalara dikkat ederek %100 güvenli bir şekilde dilediğiniz gruba katılabilirsiniz.

Başa dön tuşu